Anita Gębura (Piegdoń): grafik, rysownik, miłośnik kotów wszelkiej maści.

Techniki rysowania, które stosuję przy powstawaniu wszelkich prac artystycznych.

Jestem rysownikiem z zawodu (skończyłam Liceum Plastyczne, Wydział Artystyczny (Architektura wnętrz), Policealne Studium Reklamy w Zielonej Górze). Rysowanie traktuje jako hobby i jako dodatek do głównej branży zawodowej, którą jest tworzenie wszelkiej identyfikacji wizualnej dla firm. Prace artystyczne wykonuję już od ponad 15 lat.

Bardzo lubię rysować ołówkiem, łączyć go z pastelą suchą (opcja kolor) lub wykonywać prace kolorowe na papierze też wspomnianą techniką.

rysunek_karykatura2a kolaz_olowek_pastela_architektura_rysunek karykatura_30-tka_oprawa_traktor2

Oprócz wymienionych technik tworzenia, czasem w poszukiwaniu dobrego wyniku końcowego kreski lub plamy mieszam co się da, drapię podłoże, doklejam, używam struktury, itp. Tworzenie obrazów olejnych i z użyciem akryli na płótnie też nie jest mi obce.

Prace miękkie i obrazy na płótnie powstają średnio od formatu a4/a3 lub 30x40cm, do formatu b1 (70x100cm). Większe prace wykonywałam na zamówienie z użyciem techniki druku na płótnie nawet wielkości 150x100cm. Jest to ciekawa forma wykonania prezentu a polega ona na: zamówieniu pracy na kartce wielkości 30x40cm lub 40x50cm,  zeskanowaniu rysunku i wydrukowaniu go na materiale płóciennym, który jest nakładany na stelaż drewniany (krosno). Powstaje wtedy gotowy do zawieszenia obraz, który nie wymaga oprawy.

obrazy_wydruki_zaproszenia2 obraz_druk_na_plotnie

 

Ponieważ zawodowo zajmuję się grafiką użytkową i reklamową do wykonanych prac można zamówić:
- skan i wydruk pracy na płótnie opisane powyżej (otrzymujemy obraz, gotowy do zawieszenia, na ramie drewnianej , zwanej krosnem),
- kartkę okolicznośiową z dedykacją dla solenizanta/ grupy obdarowanych, na której jest wizerunek wykonanego rysunku,
- zaproszenie na ślub/ imprezę dla kilku osób (np. komunia, chrzest, kawalerskie), na którym jest wizerunek wykonanego rysunku,
- dyplom, szarfę, breloki, nawet flagę do zawieszenia.

Rysowanie, tak jak wyżej napisałam jest dodatkiem, więc eksperymenty w technikach tworzenia (poza grafikami do celów reklamowych) wykonuję już nie tak często jak kiedyś i tylko na zlecenia indywidualne. Plusem tego jest możliwość wykorzystania w dekoracjach / aranżacjach materiałów reklamowych tak jak litery ze styroduru, naklejki na ścianach, itp.

Portret a karykatura postaci w rysunku:

Ponieważ wiele osób potrzebuje podpowiedzi przy zamawianiu karykatur a nie chcą podarować solenizantowi/ solenizantom typowego portretu, przedstawiam poniżej różnicę wyglądu pomiędzy tymi dwoma typami pracy.

Pierwszy rysunek - portret z banerem ozdobnym i tekstem, drugi rysunek tej samej osoby jako karykatura o lekkim zniekształceniu i z banerem ozdobnym i tekstem.

portret_karykatura

 

Proces realizacji usługi:

1.Po wyborze wielkości i techniki pracy, pobieram częściową opłatę w formie zaliczki na konto lub gotówka przy odbiorze za potwierdzeniem jej pobrania. Dostępna forma to gotówka (pobierana osobiście za potwierdzeniem przedpłaty wynikającej z zamówienia)  lub przelew na konto firmowe pracowni:

MBANK S.A. Konto: 45 1140 2017 0000 4002 0793 7545
on Cafe identyfikacja wizualna Anita Gębura 
Adres: 65-410 Zielona Góra, Fabryczna 5/6

2. Po wpłynięciu/ pobraniu kwoty zaliczki przygotowuję szkic twarzy i układu rysunku, aby zamawiający miał pewność, że rysy twarzy postaci oraz scenka, układ rysunku jest zgodny z jego oczekiwaniami. Do rysunku można wprowadzać 2 poprawki bezpłatnie.

3. Po akceptacji wersji ostatecznej rysunku zamawiający otrzymuje gotowy produkt zabezpieczony lakierami utrwalającymi daną technikę. Praca/rysunek jest bez oprawy, którą mogę zorganizować za dodatkową opłatą.
4. Wszelkie materiały przekazane przez Zamawiającego do wykonania usługi zostają zwrócone do klienta na jego pisemną prośbę lub zniszczone po 30 dniach od momentu realizacji zamówienia. Żadne zdjęcia, treści otrzymane i przede wszystkim dane kontaktowe, czy dane osoby rysowanej nie są umieszczane/wykorzystywane na żadnych portalach czy drukach, chyba że zamawiający postanowi inaczej.

więcej info tutaj

Zapraszam do zaglądnięcia na portfolio niektórych prac wykonanych przeze mnie tutaj .

Rodzaje rysowanych karykatur:

Przy rysowaniu karykatur zamawiający ma do wyboru 3 typy takiej pracy, tj. karykatura portretowa, o lekkim zniekształceniu/komiksowa i typowa karykatura twarzy. Przykład na samym dole, wystarczy kliknąć w miniaturę. Najcześciej jednak wystepuje mieszanie pierwszej i drugiej opcji.

karykatury-wzory
karykatury-wzory